Книжки з охорони праці

Клінічний перебіг отруєнь

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

Отруєння можуть розвиватися і протікати у різні про­міжки часу: гостро — від кількох хвилин до кількох днів; хронічно — від кількох тижнів до місяців і навіть років; та підгостро.
Гострі отруєння мають місце, коли отрута досить сильна, діє одноразово, короткочасно. Серед гострих виділяють окремо так звану блискавичну форму отруєння, перебіг якої обмежується кі­лькома хвилинами. Це спостерігається при дії бойових отруйних речовинах (синильної кислоти, фенолу та деяких інших). Діагно­стика блискавичних форм досить складна, бо стадії клінічного перебігу нашаровуються одна на одну. Гостре отруєння більшіс­тю речовин протікає протягом кількох діб і стадії його розпізна­ються досить чітко.
Хронічні форми отруєння спостерігаються, коли діюча отру­та невеликими дозами надходить до організму протягом кількох тижнів, місяців і навіть років, наприклад, солі свинцю у полігра­фії. В міру того, як отрута накопичується в організмі, повільно
розвиваються і хворобливі зміни.

Ви бачите тільки 45% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.