Книжки з охорони праці

Утоплення

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

Вода завжди сприяла підтриманню здоров'я людей, тому більшість з нас намагається провести відпочинок біля моря, річки, озера. Але вода не тільки друг людини, вона може бути і причиною трагедії.
Аналіз загибелі людей у воді виявив, що найбільше трагічних випадків трапляється у не обладнаних для купання місцях (бли­зько 90%). На організованих пляжах біля річок, озер, морів випа­дків утеплення людей значно менше (приблизно 1%).
Утоплення — це один з видів механічної асфіксії, при якому механічним чинником є будь-яка рідина (вода, вино, нафта то­що), яка потрапляє в дихальні шляхи. Для того, щоб людина загинула від утоплення, необов'язкове занурення тіла у велике во­доймище. Людина може втопитися навіть у калюжі, тазу, діжці тощо.
Це можливо у випадках, коли людина в стані сильного ал­когольного сп'яніння або, наприклад, під час епілептичного на­паду потрапляє обличчям у калюжу води.
Людина, перебуваючи під водою, спочатку затримує дихання зазвичай протягом 1 хв, іноді трохи більше, що залежить від ви­тривалості і тренованості. Коли затримувати дихання більше неможливо, рот розкривається, і вода стрімко надходить у диха­льні шляхи, одночасно частково потрапляючи і в шлунок. Лю­дина починає дихати у воді — настає період задишки. Під час першого вдиху вода надходить у горло, внаслідок чого подраз­нюється слизова оболонка і виникає кашель. Після цього настає нетривале припинення дихання, потім з'являється кінцеве ди­хання, яке через 5—6 хв припиняється, а через 10—15 хв насту­пає смерть.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.