Книжки з охорони праці

Особливості непрямого масажу серця у дітей

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

Непрямий масаж серця у дітей віком до одного року викону­ють таким чином. Визначають лінію, яка з'єднує соски дитини. Перехрестя її з грудиною і є місцем непрямого масажу серця (рис. 5.12). Двома пальцями, вказівним та середнім, виконують інтенсивне натискування на грудину з такою силою, щоб грудна клітка прогиналася на 1,5—2 см, зі швидкістю 100 разів за хви­лину.
У дітей від 1 року до 8 років непрямий масаж серця викону­ється однією рукою (рис. 5.13), котру розташовують на нижній третині грудини, натискування проводять з такою силою, щоб грудна клітка прогиналися на 2,5—3,5 см.
Як і у дітей до одного року, необхідно підтримувати швидкість масажу 100 разів за хвилину, щоб при чергуванні з ШВЛ сумарна частота компресій грудної клітки складала 80 разів за хвилину.


У дітей старших 8 років масаж серця виконується так, як і у дорослих. Частота компресій на грудну клітку повинна коливати­ся в межах 80—100 разів за хвилину.

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.