Книжки з охорони праці

Штучна вентиляція легень (ШВЛ)

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

Перші спроби оживлення були пов'язані з встановлен­ням того факту, що збереження дихання рівнозначно подовжен­ню життя. На роль серця увага була звернута значно пізніше, і тому реанімація дихання випередила реанімацію кровообігу більш ніж на тисячу років.
Цікаво, що методи, якими користувалися в давнину, не втра­тили й сьогодні своєї актуальності. Вже у Біблії згадується про використання методу «рот до рота» пророком Іллею для ожив­лення помираючого хлопчика.
До 60-х pp. минулого сторіччя широко були розповсюджені методи штучного дихання за допомогою рук — метод Шефера Сильвестра, Говарда-Томсона, Емерсона, Холгор-Нільсена, Калістові. Перелічені методи визнані малоефективними і повинні за­стосовуватися лише в другу чергу, тобто коли рятувальник не в змозі застосувати більш ефективні методи (у випадку особливо небезпечних інфекцій, отруєння ФОС, важкої травми обличчя).
Метод Холгер-Нільсена застосовується, як вже було згадано, при неможливості застосування методу «рот до рота». Постраж­далого кладуть на живіт, руки згинають у ліктьових суглобах і підкладають під чоло, рятувальник стає навколішки за головою постраждалого, активний видих роблять симетричним здавлю­ванням нижньої частини грудної клітки між задньою під пахво­вою лінією 1 хребтом протягом 2—3 сек, вдих — припиненням стиснення і підніманням ліктів постраждалого на висоту 20— 25 см від горизонтальної поверхні.

Ви бачите тільки 38% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.