Книжки з охорони праці

Забезпечення прохідності дихальних шляхів

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

Найчастіше причиною закриття дихальних шляхів у хворих або постраждалих, які знаходяться без свідомості, є запа­дання кореня язика та нижньої щелепи (рис. 5.1, 5.2), надлишок слини і слизу, сторонні тіла, блювотні маси, кров, гній, вода (при утопленні), вибиті зуби, вставні протези, цукерки тощо.


Перша дія з метою поновлення прохідності дихальних шля­хів— це очищення ротової порожнини. Робиться це так: вказів­ний палець лівої руки притискує верхні зуби, великий — нижні зуби (рис. 5.3 а). Це дозволяє широко відкрити рот і зазирнути в його порожнину, оглянути горло (рис. 5.3 б). При наявності сто­ронніх тіл необхідно негайно їх видалити. Для цього відхиляють голову праворуч, не змінюючи положення пальців лівої руки (рис. 5.3 в). Поворот голови праворуч зумовлений тільки тим, що ліва рука розсуває щелепи. Правим вказівним пальцем відтягу­ють правий кут рота донизу, що полегшує самостійне звільнення ротової порожнини від рідких мас (рис. 5.3 г). Якщо у ротовій порожнині залишились шматочки їжі, слиз, тверді предмети, то їх видаляють вказівним пальцем правої руки (який обгорнуто серветкою) коловими рухами за годинниковою стрілкою.


Після вилучення сторонніх тіл з ротової порожнини голову знов слід покласти прямо і ліквідувати непрохідність, спричине­ну западанням язика та нижньої щелепи. Для попередження по­вторного западання язика і нижньої щелепи необхідно весь час підтримувати голову хворого відхиленою назад (рис. 5.4).

Ви бачите тільки 43% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.