Книжки з охорони праці

Долікарська реанімація

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

Серцево-легенева реанімація (CЛP)— це комплекс заходів, які спрямовані на заміну і поновлення порушених при термінальних станах основних життєво важливих функцій орга­нізму (кровообігу та дихання), з метою попередження загибелі головного мозку.
Основними причинами розвитку термінальних станів, які ви­никають за межами медичних закладів, є: синдром раптової сме­рті новонароджених, травми, утоплення, порушення прохідності верхніх дихальних шляхів тощо.
До термінальних станів належать: передагонія, агонія, клініч­на смерть. Вказані стани є етапами вмирання організму.
Передагонія визначається плутаністю свідомості та іншими ознаками порушення діяльності вищої нервової системи, зник­ненням пульсу на периферійних артеріях, гіпотензією (знижен­ням артеріального тиску), поверхневим та частим диханням; блі­дим і/або мармуровим кольором шкіри. В залежності від клі­нічної ситуації передагонія може тривати від декількох хвилин до декількох годин, іноді діб. При подальшому погіршенні стану розвивається агонія. Інколи перед цим розвивається термінальна пауза. Остання характеризується тимчасовим (протягом 20— 90сек) припиненням дихання і кровообігу.

Ви бачите тільки 35% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.