Книжки з охорони праці

Травми органів лицевого черепа

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

Травма очей. До травм очей призводять фізичні, хімі­чні чинники, механічне ушкодження тощо.
Травматичне ушкодження очей може бути легкого, середнього та важкого ступенів.
До легких ушкоджень зараховують не проникні поранення повік, попадання стороннього тіла під повіку. Клінічні ознаки: маленькі негострі предмети (смітинка, піщинка), затримуючись на кон'юнк­тиві, викликають гостре відчуття пекучості в оці, яке посилюється при заплющенні очей. Якщо стороннє тіло не видалити, виникає на­бряк кон'юнктиви, гіперемія, порушується функція зору.
Перша допомога: вилучити стороннє тіло. Ні в якому разі не можна терти око, тому що це викликає ще більше подразнення. Техніка вилучення: спочатку оглядають кон'юнктиву нижньої повіки. Постраждалий повинен глянути вгору, водночас нижню повіку треба відтягнути донизу. Видаляють стороннє тіло цупким ватним тампончиком. Видалення стороннього тіла з-під верхньої повіки складніше. Для цього необхідно, трохи відтягуючи на се­бе, вивернути верхню повіку (рис 3.2). З метою профілактики ін­фекції після видалення стороннього тіла в око закапують 2— З краплі розчину сульфоцилнатрію (альбуцид).

Ви бачите тільки 43% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.