Книжки з охорони праці

Ушкодження органів

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

Закриті та відкриті ушкодження черепа.
При транспортних аваріях і катастрофах дуже часто потерпілі отримуюсь різноманітні черепно-мозкові травми, ушкодження м’яких покривів голови (закриті і відкриті); переломи кісток склепіння, основи черепа; переломи і травми черепа;
Торопкі анатомічні дані. Анатомічно череп поділяється на дві частини мозкову і лицеву. До мозкової частини належать: скле­піння яке складається з скроневих, тім'яних кісток і потилично, кістки основи черепа. Склепіння і основа черепа разом утворюють порожнину черепа, де міститься головний мозок. До лицевої час­тини належать лобні кістки, верхня та нижня щелепи, кістки носа, початкові відділи травного і дихального шляхів.
Ушкодження м'яких покривів голови: Закриті забиття — ви­никає внаслідок удару помірної сили тупим предметом, і супро­воджується крововиливом (гематомою), місцевим болем. Перша допомога— до забитого місця прикладають холод і надають спокій постраждалому.
Відкриті рани м'яких тканин черепа відрізняються значною крововтратою (причиною є неможливість судин самостійно зву­жуватися). Дуже великі кровотечі виникають при пораненні скроневої артерії. Трапляються рани різноманітних форм і розмі­рів залежно від характеру травми і виду предмета, яким було на­несено травму (різані, рублені, забійні, вогнепальні). При пора­неннях м'яких тканин завжди слід пам'ятати про можливість ушкодження кісток черепа і внутрішньочерепних ускладнень. Важкі поранення м'яких тканин можуть супроводжуватися озна­ками струсу або забиття головного мозку.
Перша допомога. Для зупинки кровотечі необхідно накласти стерильну тісну пов'язку, краще «чепець». Після цього слід при­кладати холод поверх пов'язки і транспортувати постраждалого до хірургічного закладу. Кровотечу з скроневої артерії зупинити пальцевим притисненням.

Ви бачите тільки 37% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.