Книжки з охорони праці

Ушкодження

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

Закриті ушкодження. Під закритими ушкодженнями розуміють ушкодження тканин і органів, які викликані впливом зовнішніх чинників, без порушення цілісності шкірних покривів і видимих слизистих оболонок.
Відкриті ушкодження характеризуються порушенням ціліс­ності шкірних покривів і видимих слизових оболонок, які викли­кані впливом зовнішніх чинників.
Виділяють закриті та відкриті ушкодження м'яких тканин, закриті ушкодження кісток та суглобів, закриті ушкодження органів.
Тяжкість закритого ушкодження залежить від травмуючої си­ли, напрямку і тривалості її впливу, площі травмованої ділянки, стану організму в момент травмування тканини тощо.
Закриті ушкодження м'яких тканин. До закритих ушко­джень м'яких тканин відносяться: збиття, розтягнення, здавлю­вання.
Збиття — ушкодження тканин і органів, викликане коротко­часним ударом об твердий предмет, без порушення цілісності шкірних покривів та видимих слизових оболонок.
При забитті руйнується жирова клітковина в певному ступені з розташованими в ній кровоносними і лімфатичними судинами, що призводить до появи характерних ознак.
Характерні ознаки:
1. Біль різної інтенсивності та тривалості.
2. Набрякання в ділянці забиття — наслідок виливу лімфатич­ної рідини та крові, розвитку травматичного набрякання і запа­лення.

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.