Книжки з охорони праці

Техніка накладання транспортних шин на різні ділянки тіла

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

Шина на палець. Виготовляється з м'якого дроту (рис. 2.2). Палець зазвичай фіксується в положенні згинання в усіх між-фалангових суглобах. Шина, викладена ватою, моделю­ється відповідно до форми зігнутого пальця і прибинтовується спочатку до долонної поверхні і передпліччя, а потім до пальця.


Шина на передпліччя. При переломі обох кісток передпліччя або при переломі однієї його кістки достатньою є фіксація тільки до ліктьового суглоба. При цьому користуються фанерою, доще­чкою, ширина якої відповідає ширині передпліччя, а довжина — відстані від основи пальців до ліктьового суглоба (рис. 2.3). Ши­ну викладають рівним шаром вати. На передньому краї шини ро­блять валик з вати. Це дає кисті можливість помірного тильного згинання. Шина прибинтовується до передпліччя і в ряді випад­ків може бути використана для тривалої фіксації. Якщо необхід­но фіксувати й ліктьовий суглоб, то зазвичай користуються зі­гнутою під прямим кутом дротяною шиною або скріпленими під прямим кутом двома фанерними шинами.

Ви бачите тільки 37% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.