Книжки з охорони праці

Транспортна іммобілізація

Халмурадов. Безпека життєдіяльності. Перша допомога в надзвичайних ситуаціях

При переломах кісток, значних пораненнях кінцівок та інших ушкодженнях необхідно досягти нерухомості травмованої ділянки шляхом накладання пов'язки, яка робить нерухомою всю кінцівку або певні її ділянки (іммобілізація).
Шинні пов'язки. Зазвичай накладаються при нещасних випа­дках для тимчасової іммобілізації кінцівки, особливо при транс­портуванні постраждалого.
Кожна шинна пов'язка складається з твердої основи (шини), м'якої підкладки і бинта. Як м'яку підкладку використовують ва­ту, повсть, одяг хворого тощо. Підкладка заповнює проміжки між шиною і тілом постраждалого. Без неї шина тисне на ділянки тіла і досить швидко викликає пролежні. Тільки як виняток, коли не­має ніякого матеріалу, а шину накласти необхідно, допускається накладання шини без підкладки.


Усі шини поділяються на стандартні (рис. 2.1 а) та імпровізо­вані (рис. 2.1 б) (підручні). Стандартні шини виготовляють з міцного гнучкого металу або дерева.
Великого поширення в медич­ній практиці набули дротяні шини. Випускають їх різних розмі­рів і внаслідок гнучкості матеріалу вони можуть бути легко зі­гнуті відповідно до форми кінцівки. Дерев'яні шини виготовля­ються з фанери, тонких дощок.
Імпровізовані шини роблять на місці надання першої допомо­ги з підручного матеріалу або предметів домашнього вжитку.
Дошка, жердина, шматок фанери, дріт, жмуток соломи, ручка від лопати тощо можуть бути використані як шини.
Правша накладання транспортної шини.

Ви бачите тільки 38% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.