Книжки з охорони праці

Небезпечні та отруйні тварини

Мягченко. Безпека життєдіяльності людини та суспільства

Вони уявляють індивідуальну небезпеку для людини, якщо вона не знає їх. Всіх тварин, які мають такі властивості, можна розділити на дві групи: пасивноотруйні - не мають отруйних органів (залоз) та органів активного нападу (деякі комахи, молюски, риби) та актив­но отруйні - різноманітні види гадюк, кобри, щитомордники, деякі види риб - морський їжак, морський дракон, які існують в Чорному, Азовському морях. До пасивноотруйних можна віднести деякі види жуків, при роздушуванні яких на шкіру потрапляють отруйні речо­вини і викликають дерматити, при потраплянні у шлунок, кишеч­ник - загальне отруєння. Волосини гусениць викликають почерво­ніння, сверблячку шкіри, при попаданні всередину рота - стоматит, в очі - кон'юктивіт. При перебуванні у природі майже завжди ми стикаємося на землі з комахами, павуками, зміями, у воді - з риба­ми, кишково-порожнинними - медузи, фізалії, актинії, які можуть бути отруйними. Цілий ряд комах отруйні - осоподібні та бджолові комахи, з яких найнебезпечніші оси - шершень, оса звичайна та бджоли.
Отруйні павуки живуть в багатьох регіонах. Отрута одних паву­ків викликає місцеву поразку тканин, отрута інших викликає силь­ну дію на весь організм і в першу чергу на центральну нервову систе­му. Для попередження укусу отруйних павуків варто пам'ятати, що вони ведуть сутінковий і нічний спосіб життя. Це передусім розпо­всюджені в степовій зоні України каракурти розмірами до 1 см до­вжиною, тарантули - лохматі павуки розмірами 3-4 см довжиною. Каракурт мешкає у сухих степах і отруйна лише самка, яка крупніша за самця. Отрута діє на ЦНС, через 5-10 хвилин виникає сильний біль у всьому тілі, хворий відчуває підсвідомий страх, не може сто­яти на ногах, підвищується температура, зростає тиск крові. Такий стан може тривати кілька діб, можливий летальний наслідок.

Ви бачите тільки 27% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.