Книжки з охорони праці

Освітлення виробничих приміщень.Вплив світла на організм людини

Запорожець. Основи охорони праці

Фактором, що визначає сприятливі умови праці, є раціональне освітлення робочої зони і робочих місць. Коли правильно розрахо­вано і підібрано освітлення виробничих приміщень, очі працюючо­го протягом тривалого часу зберігають здатність добре розрізняти предмети і знаряддя праці. Такі умови освітлення сприяють знижен­ню виробничого травматизму і професійного захворювання очей.
Погане освітлення виробничої зони може призвести до погір­шення якості виконуваних робіт, наприклад, можуть залишитися непоміченими розриви, що з'явилися, потертості, витік палив і олій, механічні домішки в паливі й інше, що, у свою чергу, призво­дить до зниження безпеки праці. Погане освітлення виробничих територій може стати причиною багатьох важких і смертельних випадків, таких, як наїзд самохідних засобів механізації, що руха­ються.
Природне освітлення має велике гігієнічне значення, що виявля­ється в значній тонізуючій дії на організм людини внаслідок того, що організм людини мільйони років пристосовувався до такого освіт­лення. Тривала відсутність природного (сонячного) світла гнітюче діє на психіку людини. Санітарні норми передбачають обов'язкове безпосереднє природне освітлення виробничих, адміністративних, підсобних і побутових приміщень.
Природне освітлення не використовується у виняткових випад­ках (використовується електричне штучне освітлення), наприклад, у приміщеннях, де обслуговуючий персонал перебуває короткочас­но і де не проводяться спостереження за виробничим процесом: у складах, що розташовуються в підвалах та інш.

Ви бачите тільки 45% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.