Книжки з охорони праці

Релігія і наука про походження людини

Вілков. Людина і світ

Наука і релігія по-різному пояснюють походження людини. Релігійна інтерпретація спирається на ідею креаціонізму, тобто створення людини Богом за своїм "образом і подобою". Науковий підхід орієнтований на ідеї еволюції, тобто появу людини внаслідок тривалого процесу розвитку органічного світу і становлення суспільства.
У межах релігійних поглядів (представлених численними релігіями) відповідь на питання про появу людини різниться деталями, але у головному вона одна й та сама. Створення перших людей — воля і дія Бога. Наочна і класична релігійна модель появи людини міститься у біблійних текстах.
Найдавніший текст (IX—VIII ст. до н.е.) так описує процес творення людини Богом: "І створив Господь Бог людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, — і стала людина живою душею" ("Буття", 2, 7). Людину Бог поселив у раю, та була вона там самотньою, бо серед створених Богом тварин і птахів не мала помічника. Тому Бог змушений був створити жінку. "І вчинив Господь Бог, що на Адама спав міцний сон, — і заснув він. І Він узяв одне з ребер його, і тілом закрив його місце. І перетворив Господь Бог те ребро, що взяв із Адама, на жінку і привів її до Адама" ("Буття", 2, 21—22).
У пізнішому біблійному трактуванні (VI cm. до н.е.) створення людини описується як завершальний стан шестиденного створення світу. "І сказав Бог: "Сотворімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усією землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі". Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх. "І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: "Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над Птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!" ("Буття", 1,26—28).

Ви бачите тільки 27% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.