Книжки з охорони праці

Табличний метод в екологічних дослідженнях

Тарасова. Екологічна статистика

Статистичні таблиці - це форма раціонального та систематизованого викладення цифрової інформації
Основною перевагою цифрової інформації, зведеної в таблиці, є компактність, наочність, виразність. Інформація стає легкодоступною і рельєфною, компактною і раціональною.
Мета побудови таблиць багатогранна:
♦ систематизація цифрової інформації;
♦ полегшення і прискорення ефекту сприйняття;
♦ інтенсифікація пізнавального процесу;
♦ економія місця при викладенні інформації.
Таблиці складають не лише на заключному етапі дослідження. В процесі обробки статистичних даних користуються допоміжними, робочими таблицями. їх слід відрізняти від допоміжних розрахункових таблиць (логарифмічних, таблиць коефіцієнтів). Статистичними таблицями вважають тільки ті, що містять наслідки статистичного аналізу еколого-економічних явищ і процесів.
Таблиця за своїм логічним змістом розглядається як «статистичне речення», що має свій підмет і присудок. Підмет таблиці характеризує об'єкт дослідження, а присудок - це система показників, що відображає підмет як об'єкт.
Статистична таблиця має ряд горизонтальних рядків і вертикальних граф. Перетин рядків і граф утворює клітини таблиці. Ліві бічні і верхні клітини призначені для словесних заголовків, а решта - для числових. Схему статистичної таблиці див. на рис. 1.5.1.
Загальний заголовок


Рис. 1.5.1. Схема статистичної таблиці Кожна таблиця має три заголовки:

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.