Книжки з охорони праці

Порядок встановлення нормативів збору за забруднення НПС і погіршення якості природних ресурсів

Тарасова. Екологічна стандартизація і нормування антропогенного навантаження на природне середовище

Нормативи збору за забруднення навколишнього природного середовища встановлюються як фіксовані суми в гривнях за одиницю основних забруднюючих речовин та розмішених відходів. Органи Мінекобезпеки разом з органами місцевого самоврядування або з місцевими державними адміністраціями визначають перелік платників збору та подають його до органів державної податкової служби. Нормативи збору встановлюються відповідно до виду забруднюючих речовин та класу небезпеки відходів.
Платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; громадяни, які здійснюють на території України викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
Об'єктами обчислення збору є:
для стаціонарних джерел забруднення - обсяги забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря або скидаються безпосередньо у водний об'єкт, та обсяги відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах;
для пересувних джерел забруднення - обсяги фактично використаних видів пального, в результаті спалення яких утворюються забруднюючі речовини.
Розміри збору за забруднення НПС справляються за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів.
Нормативи збору за викиди основних забруднюючих речовин стаціонарними джерелами встановлюються відповідно до виду забруднюючих речовин та класу небезпеки відходів ( табл. 2.6.1).
Таблиця 2.6.1
Нормативи збору за викиди


Нормативи збору за викиди забруднюючих речовин, які не ввійшли до цієї таблиці слід застосовувати залежно від установленого класу небезпечності даної забруднюючої речовини, згідно з табл. 2.6.2.
Таблиця 2.6.2 Нормативи збору залежно від класу небезпечності

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.