Книжки з охорони праці

Інструменти економічного механізму охорони навколишнього природного середовища

Тарасова. Екологічна стандартизація і нормування антропогенного навантаження на природне середовище

Економічний механізм охорони навколишнього природного середовища містить цілий ряд інструментів впливу на матеріальні інтереси підприємств та окремих працівників - це лімітування природокористування, платність природокористування, фінансування на природоохоронні заходи, матеріальне стимулювання,оподаткування, кредитування, штрафування тощо.
Лімітування природокористування - дієвий елемент механізму
охорони навколишнього природного середовища. Існують і підприємства, які, з екологічної точки зору, краще було б закрити або перепрофілювати, тобто перевести на випуск іншої продукції, що і завдавало би менше шкоди навколишньому середовищу. Проте, з економічної точки зору, а часом і з соціальної, це не завжди реально,і оскільки підприємство може бути постачальником потрібних суспільству товарів та робочих місць. У цьому випадку його діяльність і в галузі природокористування деякий час регулюється не нормативами ГДС та ГДВ, а індивідуальними лімітами, тобто ТПВ.
Платність природокористування було запроваджено на початку 1
90-х років. Воно передбачає плату за практично всі природні ресурси,1

Ви бачите тільки 23% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.