Книжки з охорони праці

Міжнародні знаки відповідності продукції

Тарасова. Екологічна стандартизація і нормування антропогенного навантаження на природне середовище

Міжнародні і національні знаки відповідності продукції прийняті в системах сертифікації багатьох держав, особливості яких розглянуто нижче.
Знаки відповідності Франції. Сертифікація у Франції існує з 1939 р. Першим законом у цій галузі був Закон про знак відповідності номінальним стандартам NF, який з наступними змінами і доповненнями діє і сьогодні (рис. 1.9.4).


Знаки відповідності Японії, В Японії діють три форми сертифікації: обов'язкова сертифікація, яка підтверджує відповідність законодавчим вимогам, добровільна сертифікація на відповідність національним стандартам JIS, яку проводять органи, уповноважені урядом, добровільна сертифікація, яку проводять приватні органи з сертифікації. Знаки відповідності розробляє і встановлює Японський комітет промислових стандартів - відповідність стандартам JIS (рис. 1.9.5-1): продовольчі товари (рис. 1.9.5-2), на електротехнічні товари побутового призначення і контролю матеріалів для їх виробника діє закон відповідності Т (рис. 1.9.5-3, 1.9.5-4).


Отримання такого знака є необхідним пропуском для реалізації товарів даного виду, причому закон однаково діє як для японських, так і для імпортованих електротехнічних товарів.
Знаки відповідності Швеції\ У Швеції вироби високої якості, виготовлені у* відповідності з вимогами шведських стандартів, маркіруються знаком шведської комісії з стандартизації рис. 1.9.6-1. Розробляє знаки відповідність шведським стандартам шведський інститут стандартів - рис.1.9.6-2; Шведський інститут випробувань електрообладнання - рис. 1.9.6-3; це знаки високої якості електрообладнання.


Прийняте в Швеції та інших скандинавських країнах, а також в Великобританії правило повідомляти покупцям у доступній формі про властивості і особливості виробів заслуговує на увагу. Необхідна споживачеві характеристика виробів, нанесена на спеціальний ярлик чи упаковку, допомагає йому правильно орієнтуватися у виборі товару.
Знаки відповідності Норвегії: Норвезька рада зі стандартизації встановлює знаки відповідності норвезьким стандартам NS - рис. 1.9.7-1; норвезька рада з випробування електрообладнання встановлює знаки відповідності N на високу якість електрообладнання

Ви бачите тільки 41% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.