Книжки з охорони праці

Екологічне маркування

Тарасова. Екологічна стандартизація і нормування антропогенного навантаження на природне середовище

Під час пропаганди законів про охорону НПС корисна наявність зображень-символів, здатних нагадувати про важливість природоохоронної діяльності. Тому існує необхідність екологічного маркування - наявності відповідних знаків і позначень, які повинні розпізнаватись та запам'ятовуватись. Екологічне маркування регламентується системою стандартів:
Державні і міжнародні стандарти
ДСТУ ISO 14020-2003 Екологічні маркування та декларації.
ISO 14020:2000 Загальні принципи
ДСТУ ISO 14021 -2002 Екологічні маркування та декларації.
ISO 14021:1999Екологічнісамодекларації(екологічне етикування типу II)
ДСТУ ISO 14024-2002 Екологічні маркування та декларації.
ISO 14024:1999Екологічне етикетування типу І. Принципи та методи
ДСТУ ISO/TR 14025-2002 Екологічні маркування та декларації.
ISO/TR 14025:2000 Екологічні декларації типу III.
В багатьох країнах все більше людей, які турбуються про своє здоров'я, бажають харчуватися продуктами, виробленими без застосування хімікатів, а також, почуваючи свою відповідальність за стан навколишнього середовища і прагнучи сприяти його збереженню, намагаються використовувати машини, пристосування та матеріали, продовж всього життєвого циклу (виробництво, застосування, утилізація) яких не завдавала б шкоди природі або ж ця шкода була мінімальною. При цьому виникає проблема виділення екологічних предметів на фоні загальної кількості об'єктів, які використовуються.
Етикетка виробу може бути визначена як символи або текст чи їх комбінація, яка містить один або більше видів інформації про одну або більше властивостей виробу. Типи інформації, які можуть бути наведені в етикетці (таблиця 1.4.3).
Таблиця 1.4.3
Типи інформації


Зважаючи на те, що упаковка є невід ємною частиною більшості сучасних товарів та носієм різноманітної інформації про них, більша частина екомаркування розміщується саме на упаковці. Наявне екомаркування упаковки розділяють на такі групи:
знаки, що закликають до збереження природного середовища. У знаки, які використовуються для позначення екологічності
предметів,
знаки, що відображають небезпечність предмета для довкілля.
Знаки, що закликають до збереження природного
середовища трапляються на упаковці споживчих товарів і їх зміст зводиться до закликів не смітити, підтримувати чистоту та здавати відповідні предмети для вторинної переробки (рис. 1.4.1)


Такі знаки можуть використовувати за основу зображення, які застосовуються для позначення екологічності предметів. Знак "Ресайклінгу" (рис.1.4.1а) ставлять на виробах США, зокрема в предметах, які піддаються переробці та на предметах, виготовлених вторинної сировини. Знак, зображений на рисунку 1.4.16, закликає v. смітити (збирати та здавати використану тару у пункти переробки).
Знаки, які використовуються для позначення екологічності предметів в цілому або окремих властивостей. Наприклад, знак "Блакитний янгол", який вперше з'явився в Німеччині близько 20 рок; тому означає, що продукт є екологічно чистий. Центральна йог фігура запозичена з емблеми Програми ООН з охорони довкілля (рис 1.4.2а)

Ви бачите тільки 26% питання.

Текст смс:
kkdtk1
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk1 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.